Letní příměstský myslivecký tábor pro děti

Pořádá MS Želešice-Hajany pro zájemce z řad dětí ve věku 6 – 12 roků, se zájmem o přírodu, zvěř, poznání mysliveckých znalostí, dovedností a poznávání kulturních a historických tradic spojených s myslivostí, která byla jako jedna z mála společenských aktivit prohlášena za kulturní dědictví ČR.
Kapacita tábora 20 dětí
Tábor se koná ve dnech 9.7. – 13.7. 2018 (pondělí až pátek) v prostorách myslivecké chaty v Želešicích vždy od 7,45 – 17,30 hod. a okolí Želešic
Denní rozvrh:
7,45 – 8,00 příchod dětí a jejich převzetí
17,00 – 17,30 hod. odchod dětí a jejich vyzvednutí
seznámení, poznávání zvěře, stopování
vycházka do přírody, sledování pobytových znaků, orientace v přírodě
UT
vycházka do přírody, branné cvičení, návštěva Army parku v Ořechově,
branné odpoledne, táborák nad Bobravou
pokud nebude zákaz rozdělávání ohňů
ST
Kreslení zvířat, ukázka z výcviku psů
jízda na koních, vyjížďka na kolech
ČT
PA
Návštěva zámku v Židlochovicích, (lednice) prohlídka trofejí a vycpanin zvířat
Návštěva zámecké obory, vyhlídka z Akátové rozhledny
Slavnostní zakončení a vyhodnocení tábora, předání cen nejlepším táborníkům
Návrh programu bude značně ovlivněn počasím. V případě nepřízně počasí, budou aktivity směrovány do krytých prostor myslivecké chaty.
Jako alternativní může být s dětmi 10 – 12 roků – přežívání v přírodě – jednu noc tábořit někde v okolí Želešic s přespáním pod stanem nebo pod širákem.
Pokud bude pěkné počasí, trávili bychom více času venku než na chatě. Chata by byla zázemím pro případ nepřízně počasí.
Organizační zajištění:
 Jiří Kvasnička
 Jan Macháček
 Marek Kvasnička
Obědy jsou zajištěny ze školní jídelny (bude se tam docházet), na odpoledne děti obdrží při obědě i svačinu na odpoledne. Při výletech mimo Želešice bude domlouván oběd na místě návštěv.
Zajištěn pitný režim po celý den.
Dětem bude sjednáno pojištění pro případ úrazu u pojišťovny Halali
Při vycházkách do přírody budou děti používat repelent proti hmyzu
Požadavky na vybavení dětí:
- chlebník nebo ruksáček na záda, přes rameno
- pláštěnku
- kolo + helmu na kolo, případně další chrániče (předpokládáme, že dítě zvládá jízdu na kole)
- pro vycházku do přírody, pokud bude mít dítě svůj dalekohled
- prohlášení o bezinfekčnosti, dobrý zdravotní stav, nealergičnost dítěte, příp. na co
- vhodné obutí do přírody, obutí na běžné pobíhání, vhodné oblečení
- obvazový balíček, případně pokud je dítě alergické na náplasti, desinfekce atd., potřebné obvazy a medikamenty
- souhlas rodičů s programem a dočasným použitím osobních údajů

Letní příměstský myslivecký tábor pro děti
Kapacita tábora 20 dětí
Denní rozvrh:
7,45 – 8,00 příchod dětí a jejich převzetí
17,00 – 17,30 hod. odchod dětí a jejich vyzvednutí

seznámení, poznávání zvěře, stopován
    vycházka do přírody, sledování pobytových znaků, orientace v přírodě
    vycházka do přírody, branné cvičení, návštěva Army parku v Ořechově,
    oběd
    branné odpoledne, táborák nad Bobravou (pokud nebude zákaz rozdělávání ohňů)
    Kreslení zvířat, ukázka z výcviku psů
    jízda na koních, vyjížďka na kolech
    Návštěva zámku v Židlochovicích, (lednice) prohlídka trofejí a vycpanin zvířat
    Návštěva zámecké obory, vyhlídka z Akátové rozhledny
    Slavnostní zakončení a vyhodnocení tábora, předání cen nejlepším táborníkům

Organizační zajištění:
 Jiří Kvasnička
 Jan Macháček
 Marek Kvasnička

Zajištěn pitný režim po celý den.
Dětem bude sjednáno pojištění pro případ úrazu u pojišťovny Halali
Při vycházkách do přírody budou děti používat repelent proti hmyzu

Požadavky na vybavení dětí:
- chlebník nebo ruksáček na záda, přes rameno
- pláštěnku